Hotel Energie – Czechy, Praga

Hotel Energie - Czechy, Praga

Wybierasz się na weekend lub na kilku dniowy wypad do czeskiej Pragi? Próbujesz znaleźć odpowiedni nocleg, lecz żadna oferta nie zaspokaja Twoich potrzeb? A może szukasz czegoś taniego, ale w dość wysokim standardzie? Jeśli na której z powyższych pytań odpowiedziałeś/aś twierdząco, to zdecydowanie ten artykuł jest dla Ciebie! Z myślą o naszych czytelnikach stworzyliśmy profil czeskiego hotelu, który wzbudził naszą uwagę pod wieloma względami. Jakimi? Zapraszamy do lektury 🙂

Hotel Energie – Czechy, Praga

3-gwiazdkowy Hotel Energie  w czeskiej Pradze, to z pewnością miejsce godne uwagi. Dlaczego? A z pewnością dlatego, że zachwyca komfortem, ale również niską ceną. Dodatkowo jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcą wypocząć z dala od miejskiego zgiełku.

Na Hotel Energie trafiliśmy zupełnie przypadkiem. Przed naszą podróżą do Pragi przeszukiwaliśmy internet w z dłuż i w szerz, aby znaleźć miejsce, które będzie niedrogie, ale dodatkowo będzie biło po oczach swoim wysokim standardem. Jak się z pewnością domyślacie, łatwo nie było.

Ale żebyście lepiej zrozumieli, dlaczego zdecydowaliśmy się na Hotel Energie i jak opinie w internecie miały się do rzeczywistości, zobaczcie nasz ranking, w którym poddaliśmy obiekt pod ocenę w pięciu kategoriach: lokalizacja, standard, cena, atrakcje i inne.

Lokalizacja

To chyba najsłabszy punkt w całym rankingu. Przyznam się szczerze, że podczas bookowania noclegu nie sprawdziłem, jak daleko położony jest hotel od centrum miasta. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że DALEKO! Zbyt duża odległość od centrum miasta wiąże się z wieloma utrudnieniami. M.in. trzeba ogarnąć lokalny transport miejski, co z kolei naraża nas na dodatkowe koszta. Na szczęście korzystając z aplikacji Uber, byliśmy spokojni, ponieważ udało się dojechać bez problemu naprawdę wszędzie! Jednak jeśli chcecie, tak jak my, wybrać się do Pragi, by poznać uroki czeskiej stolicy, to z pewnością Hotel Energie  odpada!

Standard

Oglądając Hotel Energie na zdjęciach byliśmy zachwyceni i nie dowierzaliśmy, że obiekt ma tylko 3 gwiazdki. Jednak po przyjeździe na miejsce entuzjazm trochę zmalał, choć mimo wszystko było naprawdę zacnie. Ale niestety tak to już jest, gdy zdjęcia publikowane na oficjalnej stronie internetowej robią wrażenie, a rzeczywistość ma się zupełnie inaczej. Mimo wszystko hotel zdecydowanie spełnia standardy 3-gwiazdkowego obiektu.

Cena

Nie jest żadną tajemnicą fakt, że dla nas, Polaków, Czechy są po prostu tanie. I tak samo było podczas bookowania hotelu. Za 3 noce, w pokoju dwuosobowym zapłaciliśmy ok. 350 zł, co wychodzi ok. 60 zł za noc od jednej osoby. Drogo? Raczej wyjątkowo tanio.

Atrakcje

Niestety Hotel Energie oprócz sali konferencyjnej nie oferuje żadnych dodatkowych atrakcji dla swoich gości. Dlatego, aby móc z fantazją spędzić wczasy w Pradze jesteśmy zmuszeni wyruszyć do centrum miasta, co z kolei wiążę się z drobnymi komplikacjami, o których wspominaliśmy w podpunkcie pierwszym (lokalizacja).

Inne

W obiekcie otrzymamy hasło do darmowego wi-fi, które działa naprawdę dobrze. To bardzo ważne, ponieważ z pewnością nie raz spotkaliście się z ofertą „free wi-fi”, które w ogóle nie działało. Dlatego duży plus dla Hotelu Energie.

Ponadto każdego ranka serwowane są śniadania, które są dodatkowo płatne. Mamy dwie opcje do wyboru. Wystawiany jest, znany wszystkim, szwedzki stół, oraz dania na ciepło, przygotowywane przez czeskie kucharki. Myślę, że w stołówce Hotelu Energie każdy znajdzie coś dla siebie.

ŚREDNIA OCENA OBIEKTU: 7.0/10

Hotel Energie - Czechy, Praga
Hotel Energie – Czechy, Praga
Hotel Energie - Czechy, Praga
Hotel Energie – Czechy, Praga
Hotel Energie - Czechy, Praga
Hotel Energie – Czechy, Praga
Hotel Energie - Czechy, Praga
Hotel Energie – Czechy, Praga
Hotel Energie - Czechy, Praga
Hotel Energie – Czechy, Praga