Jak wyglądają wakacje w hotelach tylko dla dorosłych?

Oczekiwania turystów stają się coraz większe, ale biura podróży bez problemu dostosowują swoje propozycje do zmieniających się trendów. Jeszcze kilka lat temu mało kto słyszał o hotelach o dorosłych. Jednak wakacje 2022 to już pełna oferta obiektów przeznaczonych dla spokojnego wypoczynku bez dzieci. 

Na czym polega specyfika hoteli dla dorosłych?

Obiekty, w których mogą wypoczywać wyłącznie osoby w określonym przedziale wiekowym nie są już rzadkością. W wielu kurortach zagranicznych i polskich znajdują się hotele przyjmujące dorosłych, z tym że różnice bywają w dolnym limicie. Warto zatem sprawdzić, czy wstęp mają już 16-latkowie czy też dopiero 21-latkowie. Jedno jest pewne – rodziny z małymi dziećmi w takich hotelach nie wypoczną, ponieważ ani infrastruktura, ani tym bardziej oferta nie jest podyktowana potrzebom najmłodszych. Próżno więc liczyć na animacje dla dzieci, natomiast na wieczorne pokazy, kasyna, strefę chillout i SPA jak najbardziej.

Jakie zalety mają hotele dla dorosłych?

Dla wielu osób największym walorem okazuje się brak dzieci i związany z tym spokój. Nie słychać płaczu maluchów i krzyku zdenerwowanych rodziców, nie ma nieustannego biegania między relaksującymi się ludźmi, potrącania ich i chlapania wodą. Warto jednak pamiętać, że niekoniecznie oznacza to zupełną ciszę, ponieważ w niektórych obiektach niemal przez cały czas słychać muzykę – już w ciągu dnia przy basenie DJ stara się wytworzyć klimat imprezowy, a wieczorem zabawa trwa na całego. Niektórzy nawet uważają, że może jeszcze konieczna byłaby trzecia opcja, a więc bez alkoholu, aby dla odmiany nie słuchać krzyczących dorosłych. Jednak bez wątpienia w hotelach dla dorosłych jest spokojniej, a atmosfera jak poza sezonem.

Dla kogo oferta hoteli dla dorosłych jest atrakcyjna?

Wbrew pozorom nie tylko single i samotne pary decydują się na wakacje 2022 w obiektach tego typu. To również doskonały pomysł na przyjacielski wypad w gronie kilku znajomych. Co więcej, zdarza się, że nawet rodzicom potrzeba chwili wytchnienia. Jeżeli mają z kim zostawić swoje maluchy, to mogą choć weekend spędzić tylko ze sobą. Na pewno taki wyjazd daje wiele dobrego.

Gdzie szukać propozycji?

Najprościej i najszybciej zajrzeć na oferty klubów ItaKarma w ITACE, ponieważ w jednym miejscu zebrane są wszystkie obiekty przeznaczone na wakacje dla dorosłych (sprawdź). Hotele takie charakteryzują się stylowymi wnętrzami oraz szeroką gamą propozycji na miłe spędzenie wakacji bez dzieci. Ważne jest to, że hoteli dla dorosłych nie brakuje w kurortach greckich, tureckich, egipskich czy na Majorce.

Artykuł sponsorowany