Cisowy Zakątek – Sasino

Zastanawiając się nad zacisznym miejscem do odpoczynku lub do pracy z dala od miejskiego zgiełku warto zwrócić uwagę na perłę miejscowości Sasino – Cisowy Zakątek. To jedno z niewielu miejsc znajdujących się nad morzem, gdzie zaznamy ukojenia zmysłów, odpoczynku i relaksu bez zgiełku tłumu, komercji i letniego szpanu. Pozwól ukoić się muzyce wiatru w koronach stuletnich cisów.

Dla tych, co cenią sobie prawdziwą wolność, bez internetu, konieczności bycia na bieżąco online. Przede wszystkim dla takich ludzi, którzy wreszcie muszą się zgubić, właśnie po to, aby odnaleźć samego siebie. Dla takich osób powstało miejsce niezwykłe, które łączy wszystko to, co najpiękniejsze nad polskim morzem. Cisowy zakątek, do którego się nie przyjeżdża. Do niego się ucieka.

Lokalizacja i standard

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Weekendowy wypad nad morze 👌 #cisowyzakatek #morze #sasino #chill #odpoczynek #trip #natura #wycieczka #polishboy

Post udostępniony przez Yurzy (@yurzy)

Cisowy zakątek, położony w pobliżu jeziora Sarbsko, w Sasinie jest niezwykłym miejscem. Już sama historia powstania ośrodka, brzmi jak sen, który miał szansę się ziścić. Ośrodek składa się z czternastu domków, krytych strzechą z których każdy ma inny klimat oraz motyw przewodni. Wszystkie jednak mają jeden wspólny mianownik: zapewniają perfekcyjny spokój. Czuwają nad tym stuletnie cisy, dosłownie otaczające miniaturowe osiedle.

My, udając się do Cisowego Zakątka wybraliśmy domek „Jeleń nie łoś”, dzięki czemu mieliśmy taras i okna salonu wychodzące bezpośrednio na las. Domki oferują gościom to, co potrzebne do komfortowego wakacyjnego wypoczynku – wyposażoną kuchnię, salon, 2 oddzielne sypialnie, sunę, kominek i 2 łazienki.

Każdy domek ma swoją nazwę, własną historię i niepowtarzalny klimat, który zapada w pamięci na wiele, wiele lat. To właśnie perfekcjonizm wyposażenia domków w Cisowym zakątku jest wyznacznikiem luksusu i wyjątkowości tego miejsca.

Nie ma złotych klamek i barokowych obrazów. Są za to wnętrza, w których idealnie czyta się książki, czy delektuje dobrym winem. To miejsce potrzebuje reklamy wyłącznie po to, aby ludzie po prostu uwierzyli, że kawałek nieba spadł na ziemię właśnie w Sasinie.

Atrakcje w pobliżu Sasina

Można oczywiście zakochać w tym miejscu bez pamięci aż tak bardzo, że przez cały pobyt nie wystawi się nosa poza granice posiadłości. Cóż, to wcale nie zdarza się aż tak rzadko. Jeśli jednak dotknie nas impuls poznania czegoś nowego, okoliczne atrakcje zaspokoją wiele pragnień. Mniej niż pięć kilometrów dzieli Cisowy zakątek od Morza Bałtyckiego i piaszczystej, spokojnej plaży. Zaraz obok znajduje się również punk widokowy – Latarnia Morska Stilo. Piękne zachody słońca nad morzem to coś, do czego w myślach wraca się nawet po latach.

W podobnej odległości od lokalizacji położony jest Sea Park w Sarbsku, w którym szczególnie najmłodsi znajdą frajdę w poznawaniu morskich stworzeń – my jednak trafiliśmy na moment kiedy był zamknięty (otwarte tylko do godziny 16:00). A oprócz tego wszystkiego stadnina koni, rowery, ogniska i… hamak.

Dzieci

Cisowy zakątek idealnie nadaje się na wakacje z dziećmi, nawet tymi najmłodszymi. Domki wyposażone są w niezbędne akcesoria, jak na przykład łóżeczka. Zresztą dwójka dzieci do lat trzech ma zapewniony bezpłatny pobyt. Niezwykły klimat tego miejsca oferuje również całkiem wysokie szanse na to, że starsze potomstwo uda się choć na chwilę oderwać od smartfona, tym bardziej, że w ośrodku zamiast wi fi jest wolność.

Cisowy zakątek jest miejscem niesamowitym, klasą samą w sobie. Wystarczy obejrzeć obszerne galerie wnętrz domków do wynajęcia. Urządzone są perfekcyjnie, funkcjonalnie lecz przede wszystkim niezwykle gustownie.

Informacja dla tych, którzy się tu wybierają: niech was nie zwiedzie polna droga! Aby odnaleźć Cisowy zakątek naprawdę trzeba się zgubić.

Ogólna ocena

2 thoughts on “Cisowy Zakątek – Sasino

  1. Fajna recenzja i miejsce o którym nigdy nie słyszałam, a wydaje się zdecydowanie warte uwagi! Z Bydgoszczy nie mam daleko więc pewnie kiedyś zajrzę tam. Pozdrawiam!

Comments are closed.