World Travel Awards przyznało po raz 24. nagrody! Które miejsca i atrakcje turystyczne zostały wyróżnione?

World Travel Awards

World Travel Awards to prestiżowe wydarzenie, na którym od 24 lat przyznawane są nagrody dla najatrakcyjniejszych miejsc i lokalizacji na świecie. Statuetki wręczane są w różnych kategoriach. A jury po długich analizach prezentuje listę najlepszych atrakcji turystycznych na świecie. 

Najpopularniejsze miejsca dla turystów w 2017 roku

Już drugi raz z rzędu najwięcej nagród zdobyła Portugalia. Kraj na Półwyspie Iberyjskim otrzymał tytuł najlepszego kierunku wakacyjnego. Algarve, czyli portugalski region, został ogłoszonym topowym kierunkiem dla tych, którzy cenią sobie wypoczynek na plaży i uwielbiają kąpiel słoneczną. Z kolei Lizbona okrzyknięta została najlepszym portem dla statków wycieczkowych w Europie, a Madera została najlepszą wyspą na Starym Kontynencie.

Z pewnością nikogo nie dziwi fakt rosnącej popularności Portugalii, kraj ten ma bardzo dużo do zaoferowania i nie jest jeszcze do końca „podeptany” przez zwiedzających. Rok 2017 był dodatkowo wzbogacony o setną rocznicę objawień fatimskich, które przyciągnęły miliony. A do końca bieżącego niewielki kraj na Półwyspie Iberyjskim odwiedzi ponad 21 milionów turystów!

Oprócz Portugalii, wśród laureatów znalazły się również Włochy, a konkretnie Wenecja. Miasto otrzymało statuetkę dla najlepszego kierunku na wycieczki promowe. Jednak warto zaznaczyć, że Wenecja od pewnego czasu niechętnie przyjmuje podróżujących z całego świata.

Podczas gali World Travel Awards nagrodę dla najlepszego miasta na city break otrzymała Genewa. Natomiast Disneyland został laureatem w kategorii najlepszy park tematyczny.

Oczywiście nie odbyło się bez większych kontrowersji podczas wręczania nagród. Jury WTA w kategorii najlepsza atrakcja turystyczna wręczyło statuetkę Spike Island, na której znajduje się dawne więzienie Fort Michel. Obiekt, który został udostępniony turystom dopiero w 2016 roku pokonał m.in. wieże Eiffla, Koloseum czy Akropol.

Gala odbyła się 30 września 2017 w Petersburgu.

Irlandia - Ruiny Zamku
Irlandia – Ruiny Zamku
Portugalia - Lizbona
Portugalia – Lizbona
Portugalia - Madera
Portugalia – Madera
Szwajcaria - Genewa
Szwajcaria – Genewa