Remont mieszkania. Jak odpowiednio go zaplanować?

 Lato to idealny czas nie tylko na urlopowe wyjazdy, ale też remont mieszkania. Zorganizowanie tego typu prac może okazać się nie lada wyzwaniem – zwłaszcza jeśli do tej pory nie miałeś z nimi styczności. Jak więc uniknąć ewentualnych związanych z nimi problemów? Jak zaplanować całą inwestycję? Komu zlecić wykonanie remontu i gdzie zaopatrzyć się w niezbędne materiały oraz narzędzia? Te kwestie omawiamy w nowym artykule. 

Planujesz remont? W pierwszej kolejności ustal zakres prac i oszacuj koszty remontu

Przed remontem w pierwszej kolejności należy przygotować szczegółowy plan uwzględniający zakres prac, ich kolejność oraz kosztorys. Zastanów się również, jakie materiały, narzędzia i akcesoria będą konieczne oraz stwórz listę obejmującą ośnik do drewna i pozostałe produkty. W razie wątpliwości co do tego, jak powinien wyglądać plan, skonsultuj się z fachowcem – w ten sposób zyskasz pewność co do tego, remont będzie odpowiednio zorganizowany.

Z czego składa się remont domu? Malowanie ścian, układanie płytek lub wymiana drzwi i okien 

To, jakie prace będzie obejmował remont, zależy oczywiście od wielu czynników – np. twojej wizji wnętrza, możliwości finansowych oraz czasowych lub stanu budynku. Najczęściej obejmuje on:
  • odnowienie posadzki;
  • układanie paneli lub parkietu;
  • malowanie lub tapetowanie ścian;
  • wyburzanie lub budowę nowych ścianek działowych;
  • wymianę lub rozbudowę instalacji elektrycznej;
  • montaż dodatków takich jak hak huśtawkowy na balkonie.
Oczywiście powyższa lista jest jedynie poglądowa i obejmuje tylko najpopularniejsze prace.

Jak kupować materiały budowlane, by remont mieszkania był tani i bezproblemowy?

Kupno farb, klejów, narzędzi czy elementów takich jak przelotki do siatki jest jednym z najważniejszych punktów w budżecie każdego remontu. Warto więc wybierać dostawców, którzy oferują przystępne ceny przy jednoczesnej wysokiej jakości produktów. Spore znaczenie ma też obsługa klienta – a konkretnie możliwość skorzystania z fachowych porad co do doboru najlepszych materiałów. Szczególnie ważne okażą się one, jeśli remont przeprowadzasz samodzielnie, a nie jesteś zorientowany w rynku budowlanym. 

Komu zlecać remonty mieszkań? Czym cechują się dobre ekipy remontowe?

Wielu z nas nie ma wystarczających umiejętności do tego, by samodzielnie wyremontować mieszkanie i korzysta z oferty fachowców. Jak jednak wybrać firmę oferującą usługi remontowe? Poza ceną oraz terenem obsługiwanym przez daną ekipę, należy dowiedzieć się, jaka jest jakość jej usług – o tej powiedzą np. opinie publikowane w internecie przez dotychczasowych klientów. 
 

Artykuł sponsorowany