Planujesz szybki jesienny wypad poza granice naszego kraju? Oto lista najtańszych miast w Europie!

Najtańsze miasta w Europie - ranking Trivago

Jesień wcale nie musi być szara i nudna! Aby nadać tej porze roku trochę kolorytu warto zaplanować sobie 2,3-dniowy city break poza granice Polski. Spokojnie! Aby taka podróż nie obciążyła Waszego miesięcznego budżetu, prezentujemy listę najtańszych miast w Europie, które idealnie sprawdzą się na jesienny wypad.  Szczegóły w dalszej części artykułu.

Najtańsze miasta w Europie – ranking Trivago

Jakiś czas temu pisaliśmy o rankingu, który został stworzony przez portal Travel Supermarket, który wziął pod lupę kilkanaście europejskich miast i oszacował średni koszt dwudniowego pobytu w danym miejscu (biorąc pod uwagę przeloty, nocleg i posiłki). Tym razem o podobny ranking pokusił się portal Trivago. Serwis ten wziął pod ocenę tylko i wyłącznie średni koszt noclegu w europejskich miastach. Czy oba rankingi w jakikolwiek sposób się pokrywają i faktycznie wspólnie typują najtańsze miasta w Europie?

Jak się okazuje, na pierwszym miejscu znalazło się rosyjskie miasto Soczi, gdzie średnio za jedną noc w hotelu zapłacimy 288 zł. Na drugim miejscu ulokowano Stambuł, ze średnią ceną noclegu na poziomie 341 zł. Podium zamyka nasze rodzime miasto – Kraków, w którym za jednodniowe zakwaterowanie będziemy musieli zapłacić 384 zł.

Dalej w zestawieniu pojawia się Bruksela – 451 zł, Ateny – 509zł oraz Lizbona – 528 zł. Pierwszą dziesiątkę rankingu najtańsze miasta w Europie znalazły się Berlin, ze średnią ceną zakwaterowania 542 zł, Wiedeń i Rzym – 561 zł i Barcelona – 609 zł.

Jako najdroższe miasta w Europie portal Trivago wskazał Londyn – 702 zł za jedną noc w hotelu, Zurych – 721 zł, Paryż – 725 zł oraz Dublin z ceną na poziomie 826 zł. Natomiast na samym końcu rankigu znalazła się stolica Holandii – Amsterdam, gdzie za jedną noc w hotelu należy zapłacić średnio 830 zł.

Przypomnijmy, że według zestawienia Travel Supermarket najtańszymi miastami na city break okazały się m.in. Wilno, Bratysława oraz Turyn. Miano najdroższej lokalizacji przyznano Dubrownikowi oraz Helsinkom.