Pomysły na spędzenie wolnego czasu w Warszawie – gdzie zabrać bliską osobę?

Warszawa, jak na stolicę przystało, obfituje w różnego typu atrakcje godne uwagi. Oczywiście ich wybór zależy od indywidualnych preferencji i możliwości. Pomysły na spędzenie czasu w Warszawie mogą być więc różne. Chcąc, na przykład, zaplanować miłe chwile w towarzystwie bliskiej osoby można skorzystać z poniższej propozycji miejsc, do których warto się wybrać właśnie we dwoje. Z całą pewnością zapewnią one doskonałą rozrywkę w otoczeniu cudownej natury, dostarczą niezapomnianych wrażeń, a także pozwolą odkryć inne oblicze Warszawy.

1.Centrum Nauki Kopernik – Planetarium

Seans w planetarium trwa około godziny. W tym czasie możliwa jest niezwykła podróż po Układzie Słonecznym, oglądanie z bliska planet i ich księżyców, a także innych gwiazd wraz z ich układem planetarnym. Ponadto można obserwować z bliska głębie wulkanów czy też początki życia na Ziemi, a nawet niewidzialne gołym okiem mikroorganizmy sprzed milionów lat.

W Planetarium znajduje się sala kopułowa z pokazami

2. Tunel aerodynamiczny Flyspot

Pionowy tunel aerodynamiczny Flyspot umożliwia unoszenie się w powietrzu i gwarantuje taką samą dawkę adrenaliny jak skok ze spadochronem z samolotu z wysokości 4000 metrów nad ziemią! Wyposażona w ogromne wentylatory rura o średnicy 4,3 metra to bezpieczne latanie tuż przy ziemi, ale przy tym ogromna frajda i ogrom emocji dla całej rodziny. Ten wyjątkowy wynalazek umożliwia zaawansowanym wykonywanie salt i ciekawych figur, a przy tym zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Do Flyspot – Warsaw Indoor Skydiving możesz wybrać się z całą rodziną, wystarczy, że zarezerwujesz wizytę i skorzystasz z obowiązkowego, krótkiego szkolenia. Po locie otrzymasz pamiątkę w postaci filmu ze swojego latania. Taki upominek z Warszawy nie ma sobie równych!

Flyspot w Warszawie

3. Deepspot

Krystalicznie czysta woda, komfortowa temperatura, jaskinie podwodne i wrak statku — to nie opis wód opływających Karaiby, ale najgłębszego basenu w Europie. Deepspot to symulator warunków nurkowych, głęboki na 45 metrów i zbudowany po to, by zawodowi nurkowie oraz ci stawiający pierwsze kroki w tej dyscyplinie mogli trenować schodzenie na znaczne głębokości. Ty też możesz spróbować nurkowania! Zaangażowany instruktor przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy przygotowania do scuba diving (nurkowanie z akwalungiem) i freediving (schodzenie pod wodę na wstrzymanym oddechu). Zabierz ze sobą przyjaciół, rodzinę, zmierz się z wielką wodą w bezpiecznych warunkach i w atmosferze wielkiej przygody.

Deepspot w Warszawie

4. Perfumeria Mo61 – by stworzyć perfumy dla siebie

Wizyta w Perfumerii Mo61 to kreatywna wycieczka po świecie zapachów, która daje możliwość podarowanie bliskiej osobie jedynego w swoim rodzaju prezentu – własnych perfum skomponowanych zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

5. Punkt widokowy w Pałacu Kultury i Nauki

Choć sam Pałac Kultury i Nauki wzbudza różne uczucia – od zachwytu przez obojętność, po niechęć, to nie ulega wątpliwości, że warto wejść na jego taras widokowy by podziwiać cudowną panoramę Warszawy z XXX piętra ze 114 m wysokości.

Lornetki na tarasie widokowym Pałacu Kultury i Nauki
Widok z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki

6. Muzeum Łazienki Królewskie

Romantyczny spacer i odpoczynek w cudownym otoczeniu klasycznych zabytków oraz pięknych ogrodów – to kolejna propozycja na spędzenie we dwoje czasu w stolicy o każdej porze roku.

7. Park linowy i minigolf w Józefowie (hotel Holiday Inn.)

W parku linowym nie sposób się nudzić. Jest to idealne miejsce na aktywne spędzanie czasu z bliska osobą. Wspinaczka w parku linowy dostarczy emocjonujących wrażeń, stanowiąc doskonałą rozrywkę. Podobnie jak gra w minigolfa na torach z kolorowymi oraz fantazyjnymi przeszkodami.

8. ZOO

Wielka zielona wyspa w centrum miasta to doskonałe miejsce na poznanie i zobaczenie z bliska wielu gatunków zwierząt. Idealny sposób na spędzenie czasu w bliskości z naturą, obfitującego w niezapomniane wrażenia.

9. Multimedialny Park Fontann

Kompleks 4 fontann daje spektakularne multimedialne widowisko światła, dźwięku oraz wody w połączeniu z animowaną opowieścią o historii i legendach stolicy.

10. Ogród na dachu BUW-u

Jeden z największych ogrodów dachowych w Europie (1 ha powierzchni), podzielony na kilka części różniących się formą, kolorem i zapachem, będzie również idealnym miejscem na spędzenie magicznych chwil z kimś bliskim w otoczeniu cudownej zieleni.

11. Bulwary wiślane

Kilkukilometrowa promenadowa to kolejny pomysł na wspólny spacer czy przejażdżkę rowerową, bądź chwilę relaksu w altanach z leżakami. Przy okazji warto wstąpić na wielokulturowy targ kulinarny – Slow Market.

12. Ogród przy Pałacu Krasińskich

Ogród Krasińskich dostarczy również niezapomnianych wrażeń. Na jego terenie znajdują się liczne atrakcje takie jak choćby: Pałac Krasińskich, barokowa brama, Pomnik granic getta, Pomnik Bohaterów Monte Cassino czy pozostałości fundamentów Pasażu Simonsa.

13. Niewidzialna wystawa

Niewidzialna wystawa to niezwykłe doświadczenie i podróż do świata niewidzialnego świata, w którym trzeba się zdać na zmysł dotyku, węchu i słuchu będąc oprowadzanym przez niewidomych Przewodników. Niecodzienne doznania, których warto doświadczyć z kimś bliskim.

14. Muzeum Powstania Warszawskiego

Miejsce, które upamiętnia największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej, pozwala zrozumieć i nieco z innej perspektywy spojrzeć na współczesną Warszawę. Z całą pewnością w tą historyczną podróż warto udać się we dwoje, poczuć atmosferę i wagę powstańczego zrywu.

15. Hotel Marriott – Drink Bar

Zwieńczeniem cudownie spędzonego wolnego czasu w stolicy będzie wizyta w barze w hotelu Marriott z pięknym widokiem na całe miasto. Idealne miejsce na romantyczną kolację oraz posmakowanie najpopularniejszych drinków z całego świata.

Artykuł zawiera lokowanie produktów

2 thoughts on “Pomysły na spędzenie wolnego czasu w Warszawie – gdzie zabrać bliską osobę?

  1. Mam fajne miejsce, warte polecenia. Napisałem do Was maila – może uwzględnicie? 🙂 🙂 🙂 Pozdrawiam.

Comments are closed.