Wakacje 2020 za granicą? Polacy stawiają na Grecję!

Planowanie urlopu w pandemii nie wygląda tak samo jak zazwyczaj. Kluczowe okazuje się pytanie, dokąd jechać, aby było nie tylko przyjemnie, ale i jak najbezpieczniej. Nie wszędzie też da się dotrzeć, i dlatego wakacje 2020 są nieco inne. Na szczęście można znaleźć propozycje naprawdę interesujące. Wiele osób decyduje się na greckie wyspy pełne słońca, i to rzeczywiście dobry wybór – jest miło, ale i bezpiecznie.

Piękne wakacje mimo koronawirusa

Jak informuje biuro podróży ITAKA – w lipcu właśnie Grecja była najchętniej wybieranym miejscem na zagraniczny wypoczynek przez Polaków. Znacznie więcej turystów ruszyło w tamtym kierunku niż do Bułgarii, Hiszpanii czy na Chorwację. W sierpniu niewiele się zmienia. Zwraca z pewnością uwagę brak w tym zestawie tak popularnych w poprzednich latach trzech państw, a więc Turcji, Egiptu i Tunezji. Jednak jest to uzasadnione zamrożeniem ruchu lotniczego – dopiero od sierpnia można tam latać bez większych przeszkód. Natomiast i tak turystów decydujących się np. Turcję jest mniej niż zazwyczaj.

Bezpieczne greckie wyspy

Chwila relaksu na pewno należy się każdemu, a w wakacje 2020 takie odprężenie okazuje się wyjątkowo ważne. Lockdown zrobił swoje, więc organizm bardzo potrzebuje wypoczynku, i to przede wszystkim psychicznego. Dlatego tak wiele osób ruszyło w stronę Grecji.

Warto podkreślić, że zwłaszcza na greckich wyspach można spędzić swój urlop zarówno przyjemnie, jak i dość bezpiecznie. Współczynnik zakażeń na milion mieszkańców w pierwszej połowie sierpnia okazał się zdecydowanie niższy w porównaniu z Polską, o prawie 12 razy. Wzrastająca liczba zakażeń w naszym kraju wskazuje, że te dysproporcje mogą być obecnie jeszcze większe. Na greckich wyspach to pojedyncze przypadki, najczęściej diagnozowane u turystów.

Sierpniowe upały w naszym kraju sprawiły, że niektóre nadbałtyckie tereny są wręcz oblegane przez turystów. Na plażach ludzie tłoczą się obok siebie, bez zachowania sugerowanego dystansu społecznego. Trudno zrozumieć takie zachowanie, tym bardziej że często wystarczy przejść kilometr dalej, aby zobaczyć niemal pustą plażę. Na Krecie, Zakynthos czy innych greckich wyspach to nie do pomyślenia, ponieważ ich mieszkańcy wzięli sobie do serca obostrzenia, a przyjeżdżający turyści starają się też o nich pamiętać. W efekcie na pięknych greckich plażach ludzi mało, a przede wszystkim bezpiecznie – nie ma sytuacji, aby wszyscy tłoczyli się w jednym miejscu, skoro kawałek dalej można wygrzewać się na słońcu bez bliskiego towarzystwa innych. Odpowiedni reżim jest również zachowany w lokalnych restauracjach i sklepach. Dlatego warto odkryć urok greckich wysp, tym bardziej że nawet jesienią jest tam bardzo ciepło i słonecznie.

Materiał zewnętrzny