Wakacje 2019 – miejsca, które warto odwiedzić

Czerwiec to idealny czas na rozpoczęcie planowania swoich wakacji, które niewątpliwie zbliżają się wielkimi krokami. Sezon oficjalne otwarty, w Ty wciąż nie masz pomysłu? Jeśli nie wiesz jeszcze gdzie udać się na letni wypoczynek, przygotowaliśmy kilka ciekawych miejsc do odwiedzenia.

Grecja, Kreta

Kreta to jedna z najpopularniejszych wysp w Grecji. Jednak mimo wielu turystów i typowo kurortowego klimatu największych miejscowości (Chania, czy Kissamos), każdy znajdzie tu coś dla siebie. W mniejszych miasteczkach zaznamy ciszy i spokoju, w większych udamy się na zakupy czy imprezę, a wszystko będzie w zasięgu naszej ręki. Malownicze plaże, liczne punkty widokowe, zabytkowa architektura i miejscowi ludzie, którzy nigdzie się nie spieszą… to wszystko tworzy niepowtarzalny klimat, idealny do odpoczynku od codziennej rutyny i stresu.

Królowa greckich wysp jest rajem dla turystów, dlatego nie ma tam żadnego problemu ze znalezieniem noclegu. Dostępne są opcje w różnych cenach i różnych standardach. Odwiedzając Kretę, koniecznie trzeba odwiedzić wizytówkę Krety, czyli lagunę Balos i leżącą nad nią plażę. Obowiązkowo trzeba odwiedzić także kreteńskie miasta jak Port Wenecki, Kissamos czy Chanię. Warto zobaczyć także miejsca związane z historią Krety jak ruiny pałacu Fajstos i dawnej stolicy Krety Gortyny. Jedzenie na Krecie uważane jest za jedno z najzdrowszych na świecie.

Europa – Walencja

Kolejnym miejscem w Europie, które warto odwiedzić, jest Walencja. Hiszpańskie miasto położone nad Morzem Śródziemnym jest idealnym kierunkiem na wakacyjną wyprawę. Ten słoneczny region Hiszpanii zagwarantuje przyjazną aurę oraz piękną opaleniznę. W Walencji z łatwością można znaleźć nocleg, gdyż podobnie jak Kreta, okolice Walencji są popularnym regionem turystycznym. Zwiedzać można do woli. Punktem, który koniecznie trzeba dodać do wakacyjnej mapy, jest Miasto Nauki i Sztuki jest to ciekawe i pouczające centrum edukacyjne. Dla fanów lokalnych atrakcji ciekawe będą z pewnością Giełda Jedwabiu oraz Central Market, czyli jeden z najstarszych hiszpańskich bazarów. Inne warte zobaczenia punkty w mieście to Katedrę Miguelete i okrągły plac, czyli Plaza Redonda.

Azja: Laos, czyli Wientien, Luang Prabang, Viang Vieng

Jeżeli zainteresowanie bardziej wzbudzają egzotyczne kierunki podróży, dobrym pomysłem będzie wybranie się do Azji, a dokładniej do Laosu. Należy pamiętać, że z Polski nie ma bezpośredniego lotu do Laos, trzeba przesiadać się więc w Bangkoku. Ceny w Laosie są niskie, dzięki czemu ten kraj wydaje się jeszcze bardziej atrakcyjny turystycznie. Wybierając zakwaterowanie najlepiej opierać się na opiniach odwiedzających, gdyż ilość gwiazdek może okazać się myląca – tutaj inaczej postrzega się standard. Będąc w Laosie, koniecznie trzeba odwiedzić stolicę kraju, czyli Wientian, gdzie można zobaczyć zabytkowe świątynie. Kolejne miasto na mapie podróży po Laos to Pakse znane z pięknego wodospadu oraz świątyni. Z kolei w Luang Prabang i Viang Vieng znajdziemy jaskinie i laguny, a nawet centrum wspinaczkowe dla odważnych podróżników.