Ubezpieczenie podróżne. Co warto wiedzieć? Jaką polisę wybrać?

Jakie wybrać ubezpieczenie podróżne?

Wielu z nas planując krótką podróż, a czasami nawet tą dłuższą, w ogólnie nie myśl o ubezpieczeniu podróżnym. Patrząc na obecne zagrożenie, które występuje prawie na całej kuli ziemskiej, jest to z pewnością nieodpowiedzialne i mało rozsądne posunięcie. Podobno ludzie dzielą się na dwie kategorie. Na tych, którzy od zawsze wykupują ubezpieczenie, oraz na tych, którzy decydują się na taki ruch dopiero po szkodzie. Dlatego postanowiliśmy poruszyć ten, jakże ważny temat, by wyjaśnić, chociaż trochę sprawę ubezpieczenia podróżnego. Co warto wiedzieć? Ile kosztuje? Jaką polisę wybrać? Wszystkie niezbędne informację znajdziecie w tym artykule.

Co to jest ubezpieczenie podróżne?

Najprościej mówiąc jest to polisa ubezpieczeniowa, która zagwarantuje Ci komfort, bezpieczeństwo i spokój podczas podróży. W razie przykrych i niespodziewanych wydarzeń będziesz miał pewność, że nie jesteś skazany sam na siebie. Dodatkowo w razie wizyty np.  w szpitalu nie poniesiesz żadnych kosztów.

Kto potrzebuje ubezpieczenia podróżnego?

Szczerze powiedziawszy – każdy!  Tak naprawdę nie powinniśmy brać pod uwagę tylko i wyłącznie nieszczęśliwych i dramatycznych wydarzeń. Pomyśl o tym, że choroba (grypa, zatrucie itp) może dopaść Cię wszędzie. Nieważne czy będziesz w Berlinie, Londynie czy Bangkoku. W każdej sytuacji powinieneś czuć, że jesteś przygotowany na wiele!

Pamiętaj również o tym, że nie wszystko od Ciebie zależy. To, że Ty będziesz bardzo uważny/a nie zmienia faktu, że ktoś inny może spowodować np. wypadek, w którym doznasz urazu. A niestety bez polisy turystycznej z ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej, możesz ponieść bardzo duże koszty.

Ponadto warto wiedzieć, że wykupiona polisa nie chroni nas tylko przed kosztami leczenia i transportu medycznego. Dzięki odpowiedniemu pakietowani będziesz miał ochronę z zakresu assistance, czyli skorzystasz np. z pomocy prawnika, pomocy lingwistycznej czy zostanie ubezpieczony Twój bagaż.

Badania Blue Media pokazują, że już prawie połowa Polskich turystów decyduje się na ubezpieczenie. Dlatego przed każdym wyjazdem rozważcie argumenty za i przeciw wykupieniu polisy.

Jakie wybrać ubezpieczenie podróżne?
Jakie wybrać ubezpieczenie podróżne?

Jak kupić ubezpieczenie podróżne?

Jest wiele opcji. Możesz to zrobić zarówno internetowo, jak i tradycyjnie. Na polskim rynku funkcjonuje bardzo dużo firm, które oferują najrozmaitsze pakiety zdrowotne, dodatkowo porównując poszczególne oferty, co z pewnością pomoże Ci wybrać najkorzystniejszą dla siebie polisę.

Niestety nie odpowiemy na pytanie, jaki konkretnie pakiet wykupić, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Tylko Ty wiesz gdzie jedziesz i jakie możesz napotkać zagrożenia w miejscu docelowym. Choć przede wszystkim pamiętaj, aby nie zwlekać z wykupieniem polisy do ostatniego dnia wyjazdu.

Polacy lubią ubezpieczać się „last minute” 58 proc. naszych rodaków robi to 2-7 dni przed wyjazdem, 12 proc. w terminie 8-14 dni przed planowaną podróżą. Są i tacy, którzy szukają ubezpieczenia nawet dzień przed swoim wyjazdem – robi tak blisko 8 proc. Polaków – czytamy na fly4free.pl

Trzeba pamiętać, że niestety polska polisa nie chroni wczasowiczów przed wszystkim. Istnieje wiele zastrzeżeń, które powodują, że nie w każdym przypadku otrzymasz pieniądze i pomoc od ubezpieczyciela.

Polisy dostępne w naszym kraju nie chronią turystów od nieszczęśliwych wypadków, które wydarzyły się pod wpływem narkotyków, alkoholu lub spowodowane są chorobami przewlekłymi.

Dodatkowo, podczas podróży do Afryki, gdzie obowiązkowe są szczepienia na tamtejsze choroby, nie wykonasz ich przed wyjazdem, to niestety mimo wykupienia ubezpieczenia podróżnego, polisa nie pokryje kosztów leczenia, ani nie wypłaci rekompensaty za zagrożenie, na które zostałeś narażony.  Podobnie jest w krajach, które owładnięte są wojnami lub epidemiami, o których informuje na bieżące MSZ na oficjalnej stronie.

Niestety te tańsze polisy nie pokrywają kosztów leczenia kontuzji, które spowodowane są spotami ekstremalnymi. Dlatego, jeśli wybierasz się w góry na narty, snowboard, bądź planujesz nurkowanie w głębinach oceanu, pamiętaj, by wykupić specjalną polisę, która zagwarantuje Ci komfort i bezpieczeństwo!

Jakie wybrać ubezpieczenie podróżne?
Jakie wybrać ubezpieczenie podróżne?

Jakie są ceny ubezpieczeń podróżnych?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Każda agencja oferuje bardzo zróżnicowany wachlarz cenowy. Wartość polisy zależy od miejsca, do którego się wybieramy oraz przed czym chcemy się chronić. Jeśli zajrzymy do przypadkowej porównywarki cen polis ubezpieczeniowych zobaczymy, że ceny zaczynają się już od 20 zł. Dlatego jak sami widzicie, nie jest to zbyt wygórowana kwota, jak za nasze bezpieczeństwo.

Nie ważne dokąd jedziesz i na jaką polisę się zdecydujesz. Najważniejszym czynnikiem, którym powinieneś się kierować przed zakupem ubezpieczenia podróżnego jest OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia. To właśnie one przedstawią Ci kompletny profil wybranej polisy, a Ty będziesz wiedział, czy taka opcja wystarczy, by spędzić miło i bez stresu fantastyczne wakacje.

Jakie wybrać ubezpieczenie podróżne?
Jakie wybrać ubezpieczenie podróżne?
Jakie wybrać ubezpieczenie podróżne?
Jakie wybrać ubezpieczenie podróżne?
Jakie wybrać ubezpieczenie podróżne?
Jakie wybrać ubezpieczenie podróżne?

One thought on “Ubezpieczenie podróżne. Co warto wiedzieć? Jaką polisę wybrać?

Comments are closed.