PKP Intercity obniża ceny biletów do Berlina! Tańsza taryfa na przejazdy już od 1 listopada!

Tańsze bilety w PKP Intercity

PKP Intercity zapowiedziało obniżkę cen na przejazdy z kilku polskich miast do Berlina. Sprzedaż biletów w nowych taryfach ma się rozpocząć już od 1 listopada 2018 roku. Z których miast zapłacimy taniej za podróż do stolicy Niemiec i kiedy najlepiej rezerwować bilety? Szczegóły w dalszej części artykułu. 

Tańsze bilety w PKP Intercity

Po zmianach jakie mają wejść w życie już od 1 listopada 2018 roku w sprzedaży biletów do Berlina, najtańszy przejazd ma z Warszawy ma kosztować niecałe 25 Euro. Jak się okazuje w nowym cenniku zostały uwzględnione różne polskie miasta. Mowa tutaj m.in. o Trójmieście, Bydgoszczy i Poznaniu. Ze stolicy Wielkopolski tańsze bilety w PKP Intercity będą kosztowały niespełna 15 Euro.

Warto jednak pamiętać, że z Warszawy, Trójmiasta i Bydgoszczy nowa oferta Polskiej Kolei podzielona będzie na 5 progów promocyjnych. Ceny biletów będą płynnie przechodziły od 24,90 Euro do 42,90 Euro. Każda taryfa zawiera pewną pulę biletów. Gdy wyczerpie się jedna, automatycznie rozpoczyna się sprzedaż z kolejnej. Cena podstawowa połączenia Warszawy-Berlin to  52,60 Euro.

Z kolei tańsze bilety w PKP Intercity z Poznania będą dostępne w trzech progach promocyjnych:  14,90 Euro, 19,90 Euro oraz 24,90 Euro. Natomiast podstawowa wartość przejazdu Poznań-Berlin wynosi 39,80 Euro.

Władze PKP Intercity oficjalnie informują, że pula biletów w każdej taryfie jest ograniczona, dlatego im szybciej dokonamy zakupu biletu tym taniej możemy pojechać.