Nowe tanie linie lotnicze w Europie! Ceny biletów do 30 procent niższe niż u konkurencji!

Nowe tanie linie lotnicze w Europie

Już niebawem na rynku pojawią się nowe tanie linie lotnicze. Swiss Skies to robocza nazwa szwajcarskiej linii lotniczej, która swoją bazę ma mieć w Bazylei. Kto jest pomysłodawcą projektu i skąd pomysł na diametralne obniżenie cen za bilety? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dalszej części artykułu. 

Nowe tanie linie lotnicze w Europie

Port lotniczy w Bazylei ma stać się bazą dla nowego przewoźnika typu low-cost (czyli tanich linii lotniczych). Jak na razie projekt funkcjonuje pod nazwą Swiss Skies, lecz nie ma potwierdzenia jakoby tak miały nazywać się nowe linie lotnicze. Ku zaskoczeniu wielu pomysłodawcą projektu jest m.in. pilot Ryanaira.

To co z pewnością ma wyróżniać Swiss Skies to tanie bilety na wszystkie loty. Założyciele nowego przewoźnika zakładają, że uda im się obniżyć ceny dla pasażerów nawet o 30% w porównaniu do konkurencji. Co ciekawe, szwajcarska linia lotnicza będzie skupiała się nie tylko na lotach pomiędzy europejskimi miastami, ale przede wszystkim na trasach międzykontynentalnych. Podobno już zaplanowana jest siatka lotów do m.in. Stanów Zjednoczonych, na Karaiby, krajów Bliskiego Wschodu i Azji. Jak narazie loty odbywać się będą tylko z lotniska w Bazylei, lecz plan przyszłościowy zakłada współpracę z innymi, europejskimi lotniskami.

Jak zarabiają tanie linie lotnicze?

Szwajcarski przewoźnik zamierza zarabiać przede wszystkim na jedzeniu, bagażu i rozrywkach pokładowych. A precyzyjnie mówiąc, pomysłodawcy projektu nie ukrywają, że klienci będą musieli zapłacić dodatkowo za bagaż podręczny. Obserwując ostatnie zmiany w polityce bagażowej Ryanaira czy WizzAira, to taka decyzja dziś już nikogo nie szokuje.

Mimo że nazwa szwajcarskich linii lotniczych nie została jeszcze potwierdzona, a budżet projektu wciąż nie jest oszacowany, to już dziś właściciele tanich linii lotniczych zapewniają, że na regularne loty możemy liczyć w połowie 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *