O!Ukraina – Poznaj Smaki i Smaczki Ukrainy

Weronika Marczuk to przewodniczka, która od lat przybliża Polakom zwyczaje i tradycje Ukrainy. W tym roku wypuściła na rynek fantastyczną i wyjątkową książkę. Lektura powstała w znaczącym i trafionym czasie – równo 30 lat temu Ukraina odzyskała niepodległość. Również od 30 lat Weronika Marczuk mieszka w Warszawie. Jest to doskonała okazja do tego, by obie rocznicę uczcić niepowtarzalnym albumem, który stanowi przewodnik po smakach i smaczkach Ukrainy.

„O!Ukraina” to książka pełna ciekawych rozmów o Ukrainie, jej tradycjach i kulturze. Zawiera również opowieści i tradycyjne przepisy, które z pewnością poszerzą horyzonty czytelników.

O czym jest książka O!Ukraina?

Jest to przewodnik, który Polakom przybliża nie tylko smaki i potrawy pochodzące zza wschodniej granicy, ale także miejsca, zjawiska i tradycje Ukrainy. Określenie lektury książką kucharską byłoby dla niej wręcz krzywdzące. Nie brakuje tutaj ciekawych i inspirujących opowieści o Ukrainie, która jest bardzo bliska sercu przewodniczki, pomimo tego, że od lat mieszka w Polsce.

Czytelnik znajdzie tutaj 30 przepisów pochodzących z kuchni ukraińskiej – uzupełnionych o taką samą ilość opowieści. Wartość przepisów zdecydowanie podnosi fakt, że pochodzą one z ukraińskiego domu autorki, pozwalają więc uzyskać wiedzę na temat smaków Ukrainy z pierwszej, fachowej ręki.

Jakie przepisy można znaleźć w książce O!Ukraina?

Miłośnicy kuchni ukraińskiej z pewnością docenią sprawdzone i tradycyjne przepisy na barszcz ukraiński, barszcz zielony oraz pieczonego karpia. Coś dla siebie znajdą tutaj także miłośnicy sałatek, kiszonych warzyw oraz przepisów mięsnych. Wielbiciele słodkich smaków mogą skorzystać z oryginalnych przepisów na serniczki lub pierogi z wiśniami. Na uwagę zasługuje także przepis na szampana z czarnego bzu.

W książce zawarte są także wyjątkowe rozmowy z osobami pochodzącymi zarówno z Polski, jak i Ukrainy. Mówią one o tym, jak postrzegają państwo zza wschodniej granicy, jak rozumieją i poznają jego smaki.

Autorka twierdzi, że jest to przewodnik, który pozwala poznać i zrozumieć Ukrainę. Polska jest obecnie dla Ukrainy najlepszym sąsiadem – a autorka lektury marzy, by było to uczucie wzajemne. Jak twierdzi Weronika Marczuk, jej celem jest wzbudzenie w Polakach szacunku i zainteresowania Ukrainą, a także przybliżenie im jej wspaniałych osiągnięć i kultury.

Książkę z pewnością powinni docenić czytelnicy, którzy uwielbiają gotować i chcą poznawać nowe smaki. Jest to lektura obowiązkowa dla tych, którzy nie chcą czytać jedynie suchych przepisów – tutaj są one wzbogacone inspirującymi opowieściami, które wywołują uśmiech, zainteresowanie i nostalgię.

Dlaczego warto kupić album „O!Ukraina”?

Pomimo tego, że Ukraina leży tuż za naszą wschodnią granicą, wciąż nie wiemy o niej zbyt dużo. Gdyby przeciętnego Polaka zapytać o skojarzenia z tym państwem, pewnie nie powiedziałby za wiele. A szkoda. Lektura książki O!Ukraina to prosty i przyjemny sposób na stanięcie twarzą w twarz z ukraińskimi zwyczajami, tradycjami i smakami. Pomimo tego, że autorka książki od wielu już lat mieszka w Polsce, to wciąż ceni ukraińskie smaki, tradycje i zwyczaje.

Zobacz książkę >>>