Wiemy już dokąd będziemy podróżować w 2018 roku! Oto ranking 12. najpopularniejszych kierunków na wakacje!

Nie od dziś wiadomo, że Polacy uwielbiają obierać kierunek podróży do miejsc, które są już sprawdzone. Od niemal dekady furorę robią takie państwa jak Włochy, Grecja, Chorwacja, czy nawet odległa od Polski Tajlandia. Jak będzie w 2018 roku? Serwis Skyscanner pokusił się o przygotowanie zestawienia 12. miejsc, które będą cieszyły się największą popularnością wśród turystów w bieżącym roku. Jakie to miejsca? Szczegóły w poniższym artykule.

Najpopularniejsze kierunki na wakacje w 2018 rok

Początek roku, to doskonała okazja do planowania nowych wyzwań na kolejne 12 miesięcy oraz realizacji odkładanych w czasie marzeń. Dlatego specjalnie dla miłośników podróży serwis Skyscanner postanowił przygotować wyjątkowy ranking 12. miejsc, które będą najpopularniejszymi kierunkami w bieżącym roku. Zestawienie została stworzone na podstawie obserwacji preferencji podróżniczych turystów z niemal całego świata.

Mimo że powszechnie uważało się, że Polacy uwielbiają jeździć w sprawdzone miejsca, to jednak z opublikowanych danych wynika, że coraz częściej podejmujemy ryzyko i eksperymentujemy z kierunkami podróży. Najnowsze zestawienie TOP12 pokazuje, które zakątki świata podbiją serca naszych rodaków w 2018 roku!

1. Kanada

Jezioro Morenowe - Kanada
Jezioro Morenowe – Kanada

2. Podlasie

Kapliczka na Podlasiu
Kapliczka na Podlasiu

3. Iran

Mieszkańcy Iranu
Mieszkańcy Iranu

4. Senegal

Senegal
Senegal

5. Zanzibar

Zanzibar - widok na plażę
Zanzibar – widok na plażę

6. Litwa, Łotwa, Estonia

Łotwa - Ryga widok na centrum miasta
Łotwa – Ryga widok na centrum miasta

7. Chile

Chile - Santiago
Chile – Santiago

8. Indonezja

Indonezja
Indonezja

9. Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria
Wyspy Kanaryjskie – Gran Canaria

10. Rosja

Rosja - Moskwa
Rosja – Moskwa

11. Islandia

Islandia
Islandia

12. Laos

Laos
Laos

A Wy, planujecie wybrać się do któregoś miejsca z powyższej listy?

2 thoughts on “Wiemy już dokąd będziemy podróżować w 2018 roku! Oto ranking 12. najpopularniejszych kierunków na wakacje!

  1. Piękne widoki, tak jak nasze polskie morze, gdzie lubię jeździć z rodzinką na wczasy. W te wakacje jedziemy do Mielna 🙂

  2. A nic z Polski tu nie ma? Ja wybieram się z rodziną na Hel, apartamenty Sun&Snow mają promocję na ten czas kiedy zarezerwowaliśmy. Nie lubimy zorganizowanych wakacji, nie pilnujemy czasu na wakacjach, obiady i tak gdzieś w trasie, kanapki w plecak i na rower albo pieszo. Tym razem błogie lenistwo.

Comments are closed.