Giro d`Italia – jesienne wycieczki objazdowe po Włoszech

Jesień to doskonały moment na wycieczkę objazdową po Włoszech. Nie ma już męczących upałów, za to rdzawe i żółte barwy krajobrazów tworzą piękne tło do zdjęć. W listopadzie nadal panuje przyjemnie ciepła aura, a słynne zabytki można podziwiać bez tłumu turystów. Warto wiedzieć, które kierunki we Włoszech są szczególnie polecane na wczasy pod koniec roku.

Włochy słyną z pysznej kuchni, monumentalnych zabytków, miast z piękną architekturą i krajobrazów, które zapierają dech w piersiach. Każdy z regionów kraju przyciąga swoim unikalnym charakterem. Innych wrażeń można spodziewać się np. w historycznym Rzymie, romantycznej Wenecji czy zielonej Toskanii lub na kolorowej północy, której atrakcją są miasteczka Cinque Terre. Gdzie zatem wybrać się na wycieczkę objazdową, by zaznać prawdziwego, włoskiego dolce vita? Oto lista top kierunków:

„Włoski Niezbędnik” – objazd po najpiękniejszych miastach z historią

Każdy, prawdziwy miłośnik pizzy, cappuccino i bajkowych widoków powinien zacząć swoją przygodę z wycieczką objazdową po Włoszech od odwiedzenia najsłynniejszych miast Italii. Jesień to świetny moment na zobaczenie Wenecji, w której o tej porze roku podróżników jest znacznie mniej niż w szczycie sezonu. Można, więc swobodnie przespacerować się po Placu św. Marka, podziwiać Pałac Dożów czy Wieżę Dzwonniczą, która góruje nad miastem. Wielu wrażeń dostarczy także rejs gondolą po weneckich kanałach.

Będąc na wakacjach we Włoszech, trzeba także odwiedzić monumentalny Watykan z Bazyliką św. Piotra oraz Kaplicą Sykstyńską. Następnie obowiązkowym punktem do zobaczenia jest historyczny Rzym. Zwiedzanie powinno obejmować barokową część miasta m.in. z Placem Hiszpańskim i fontanną Barcaccia w kształcie Łodzi, a także kultową Fontanną di Trevi, która uchodzi za turystyczną ikonę miasta. Podczas spaceru po Rzymie nie można pominąć także prawdziwych dzieł antyku, takich jak: Kapitol, Forum Romanum, czy Koloseum. To jednak nie koniec atrakcji podczas wycieczki objazdowej po Włoszech. Szczegółowy program i oferty takich wczasów można znaleźć
na R.pl:
https://r.pl/wlochy.

Wakacje we Włoszech dla fanów fotografii – objazd Toskanii

Październik i listopad to także miesiące, które sprzyjają zwiedzaniu Toskanii. Jesienią ten malowniczy, włoski region przyciąga widokami na żółto-czerwone winorośle w winnicach Chianti, kręte drogi porośnięte cyprysami i złote pola. Taka sceneria to prawdziwy raj dla amatorów fotografii.

Pocztówkowe widoki można także zobaczyć w stolicy Toskanii – we Florencji. Miasto Medyceuszy to prawdziwa mekka wielbicieli sztuki, historii i zabytkowej architektury. Zwiedzanie warto zacząć tu od Palazzo Pitti, galerii malarstwa, która skrywa światowe dzieła np. obrazy Rafaela. Pominąć nie można oczywiście mostu Ponte Vecchio, rzeźb przy Loggii dei Lanzi oraz kościoła Santa Maria Novella.

Na piękno Toskanii składają się także mniejsze miasteczka, takie jak: kameralne San Gimignano, w którym wytwarza się białe wino o orzechowym posmaku czy zabytkowa Lucca. Miejsce słynie z amfiteatru rzymskiego oraz kompozytora – Pucciniego. Inną perełką Toskanii jest oczywiście Piza z Krzywą Wieżą, a także Siena, gdzie odbywają się charakterystyczne wyścigi konne Palio.

A może romantyczne wczasy we Włoszech jesienią?

Jesień to także świetny czas na zwiedzanie kultowych, turystycznych miejsc Italii, takich jak: Werona, Jezioro Garda, Mediolan czy miasteczka Cinque Terre. O tej porze roku spacery po wąskich, krętych uliczkach nie są już męczące, bo słońce jest już dość nisko, ale nadal pięknie oświetla zabytkowe budynki.

Romantyczne wakacje we Włoszech warto zacząć od odwiedzenia miasta Romea i Julii, czyli Werony i przejścia się pod najsłynniejszy balkon na świecie. Wspaniałe wspomnienia można także zabrać ze sobą znad jeziora Garda. Niepowtarzalną scenerię tworzy tam turkusowa tafla wody otoczona wzgórzami i miasteczkami z tradycyjną, włoską zabudową. Można tu nie tylko wypłynąć w rejs po jeziorze, ale także próbować lokalnych specjałów – regionalnych win, serów i wędlin.

Równie duże wrażenie zrobi region Liguria ze swoją stolicą – Genuą, a także uroczymi miasteczkami z kolorowymi kamienicami, położonymi nad samym morzem, takimi jak Portfofino. Na Wybrzeżu Liguryjskim znajdują się też górskie miasteczka-widokówki, czyli Cinque Terre, wpisane na listę UNESCO. Więcej informacji o wczasach i wycieczkach objazdowych po Włoszech można znaleźć na R.pl.

Artykuł Zewnętrzny