Fala cudzoziemców zalewa Polskę? Nowe statystyki mówią wszystko!

Fala cudzoziemców zalewa Polskę? Nowe statystyki mówią wszystko!

Od kilku lat cała Europa żyje kwestią rozlokowania uchodźców, którzy uciekają z Bliskiego Wschodu w poszukiwaniu lepszego i spokojniejszego życia. Nie da się ukryć, że napływ osób szukających schronienia definitywnie podzielił Unię Europejską. Sytuacja ta pokazała, że nie wszystkie państwa członkowskie kierują się takimi samymi zasadami. To co dla jednych jest sprawą oczywistą, niestety dla innych jest kojarzone z zagrożeniem i wielkim ryzykiem. Jak się jednak okazuje mimo wielkich nastrojów ksenofobicznych i rasistowskich, w Polsce żyje naprawdę spora grupa cudzoziemców. Jak wyglądają najnowsze statystyki? O tym w poniższym artykule.  

Cudzoziemcy w Polsce

Z najnowszego raportu, który został opublikowany przez Urząd do spraw cudzoziemców wynika, że na terenie Polski żyje obecnie 333,5 tysiąca osób posiadająych ważny dokument uprawniający do pobytu w naszym kraju.

Największą grupą cudzoziemców w Polsce są obywatele Ukrainy, których liczba od 2015 roku wzrosła trzykrotnie i wynosi obecnie ponad 150 tys osób.

Prawo do legalnego pobytu posiada również 21,9 tysiąca Niemców, 16,1 tysiąca Białorusinów, 12 tysięcy Wietnamczyków, 9 tysięcy Chińczyków, 7 tysięcy Hindusów oraz 5,2 tysiąca Bułgarów.

Cudzoziemcy w Polsce
Cudzoziemcy w Polsce

2 thoughts on “Fala cudzoziemców zalewa Polskę? Nowe statystyki mówią wszystko!

    1. Mapa została wykonana przez nas z użyciem danych udostępnionych przez Urząd do spraw cudzoziemców 😉

Comments are closed.